Nowe oblicza placówek medycznych

Posted by: | Posted on: Październik 22, 2017
Read More ...

Lekarz w placówce medycznej wypisuje receptę

Medycyna rodzinna bardzo dynamicznie zmienia swój charakter i zakres usług. Nie jest to tylko oklepany slogan mający na celu przyciągnięcie do tego typu placówki jak największej ilości pacjentów coraz częściej zresztą nazywanymi klientami. Obecnie placówki wykonujące usługi w pakiecie medycyny rodzinnej zobowiązane są do bardzo szerokiego zakresu działań na rzecz wszystkich członków najmniejszej komórki społecznej jaką jest rodzina.

Mimo, że rodziny coraz rzadziej bezpośrednio tworzą wspólnoty wielopokoleniowe, często sprawują opiekę na seniorami swego rodu. Najczęściej w zakresie tej pieczy znajduje się pomoc w dotarciu starszej osoby do różnych lekarzy specjalistów. Wożą swoich podopiecznych na różnorodne badania, zabiegi. Przyznać należy, że obecny postęp medycyny, przemysłu farmaceutycznego oraz komfort funkcjonowania wydłużył znacznie okres życia o wiele lat. Jednak pewne dolegliwości na trwałe wpisały się już w schemat egzystencji ludzkiej, tym bardziej osób podeszłym wieku. Można je zniwelować ale do tego potrzebni są specjaliści, którzy prawidłowo postawią diagnozę i zaordynują niezbędne leki czy zabiegi.

Najlepiej oczywiście, gdyby to wszystko można było załatwić w jednym miejscu. I właśnie taka jest rola placówek medycyny rodzinnej, gdzie poradę może uzyskać pacjent w każdym wieku począwszy od najmłodszych klientów. Dlatego medycyna rodzinna Wejherowo stała się tak popularna w ostatnim czasie. Ważna jest również możliwość przeprowadzenia niezbędnych badań diagnostycznych. Coraz więcej placówek medycyny rodzinnej otwiera gabinety zabiegowe nazwane chirurgią jednego dnia. Jest to bardzo dobra alternatywa w stosunku do pobytu w szpitalu. Skraca pobyt w zamkniętej placówce zdrowia, niweluje stres związany z pobytem w niej i jest korzystna również dla ubezpieczyciela, gdyż zmniejsza koszty zabiegu. Stąd nacisk nie tylko na ilość możliwości ale przede wszystkim jakość świadczonych usług.

3 komentarze to Nowe oblicza placówek medycznych

  1. zchorowany91 pisze:

    Czy ktoś mi powie czy te wszystkie prywatne placówki medyczne przyjmują skierowania z NFZ?

  2. poinformowany pisze:

    Taaak, najczęściej ze skierowaniami nie ma problemu. Większość prywatnych lecznic ma podpisane umowy z narodowym funduszem zdrowia, dzięki czemu można pójść z każdym kwitem, od np. lekarza rodzinnego.

  3. radosny pisze:

    To naprawdę radosna nowina, że w okolicy co rusz powstają jakieś nowe ośrodki zdrowia! Gorąco trzymam kciuki za Polską służbę zdrowia!

Dodaj komentarz